Mantry

    Mantry nebo-li  písně s jednoduchým nápěvem, rytmicky se opakující, sdílené různým počtem zpěváků jsou již od nepaměti známé svými blahodárnými účinky na lidský organismus. Zklidňují mysl a svou jednoduchostí motivují ke spontánnímu zpěvu. Provázím tímto způsobem muzikoterapie různě početné skupiny lidí, jakékoli věkové kategorie a hudební zdatnosti. Cítím potřebu vytvářet vlastní mantry ve své rodné češtině. Doprovázím se na akustickou kytaru a bubny. Postupně vytváříme doprovod i v kapelové podobě. Program pak doplňuji o dechová a hlasová cvičení.  V případě zájmu o program "Mantry - písně, které léčí" mne kontaktujte emailem nebo telefonicky. 

   "Opakování neúctyhodných stanovisek vůči sobě a okolí může člověka uvést do nemoci. Opakování láskyplných pohledů na svět pak může člověka přivést k moci. Ne však k nadvládě, ale spíe k vůli k něčemu. Proto má pravidelné zpívání laskavých manter tak léčivý účinek." 
S timto hudebním žánrem jsem se poprvé setkal na stránkách knihy Vlastimila Marka "Hudba jinak" (ke stažení zde ). Tako kniha měla a má velký vliv na současnou naši tvorbu. Druhý kontakt pak přišel v podobě účasti na jednom společném zpívání manter s Katkou a Tomem Pokornými www.muzikocesta.cz. V té chvíli se propojila teorie s praxí ve Velkém třesku, přišlo období inspirace a vzniklo 15 písní, které tvoří ucelený zhruba 2 hodinový program.  První ze série manter Od břehu je o propojení, sjednocení, splynutí. Často ji hrajeme na svatebních obřadech. Fotografie zachycuje čínskou svatbu. Píseň je však inspirována grónskou ceremonií.