Mantry – písně, které léčí

je soubor autorských manter Radka Malého. Silné melodie s krátkými vzkazy umožňují všem zúčastněným podílet se na jedinečné hudební koláži a zažít tak léčivý účinek společného zpěvu. Pojďme společně ladit nejen sebe, ale i okolí

  Mantry, nebo-li  písně s jednoduchým nápěvem, rytmicky se opakující, sdílené různým počtem zpěváků, jsou již od nepaměti známé svými blahodárnými účinky na lidský organismus. Zklidňují mysl a svou jednoduchostí motivují ke spontánnímu zpěvu. Provázím tímto způsobem muzikoterapie různě početné skupiny lidí, jakékoli věkové kategorie a hudební zdatnosti. Cítím potřebu vytvářet vlastní mantry ve své rodné češtině. Doprovázím se na akustickou kytaru a perkuse. Program pak doplňuji o dechová a hlasová cvičení. Je pro mne nesmírnou radostí provázet lidi jejich vnitřními krajinami prostřednictvím jejich vlastního hlasu. Zabývám se také návratem přechodových ceremonií do života a tvorbou doprovodných ceremoniálních písní. V případě zájmu o program "Mantry - písně, které léčí" mne kontaktujte emailem nebo telefonicky. 


   
S timto hudebním žánrem jsem se poprvé setkal na stránkách knihy Vlastimila Marka "Hudba jinak" (ke stažení zde ). Tako kniha měla a má velký vliv na současnou naši tvorbu. Druhý kontakt pak přišel v podobě účasti na jednom společném zpívání manter s Katkou a Tomem Pokornými www.muzikocesta.cz. V současnosti je na světě 2CD manter s názvem ZEMI doplněné meditačním zpěvníkem (viz Diskografie). Titulní mantra s názvem ZEMI posiluje vděčnost, úctu a laskavost.